Lietuvoje esančios knygos

Kokybiška ir prieinama literatūra retų ligų srityje yra ypatingai svarbi tiek specialistams, tiek tėvams, auginantiems vaikus su sunkia ir reta liga. Internete galima rasti pavienių straipsnių, tačiau paieška užtrunka, o ir atsirinkti patikimus šaltinius dažnai nebūna lengva. Anglų kalba yra išleistos kelios knygos, kurios puikiai apibendrina šiuo metu apie Rett’o sindromą žinomą informaciją. Jūsų paramos dėka Fondas nupirko ir perdavė Nacionalinei Martyno Mažvydo bibliotekai 4 knygas apie Rett’o sindromą. Jau netrukus šias knygas bus galima ne tik skaityti Nacionalinėje M. Mažvydo bibliotekoje, tačiau ir užsisakyti bei atsisiųsti į savo artimiausią biblioteką pasinaudojus tarpbibliotekiniu abonementu (knygos bus išduodamos vienam mėnesiui).

Tuo tarpu, kviečiame susipažinti su knygomis ir peržiūrėti jų turinį, kad prieš užsisakant žinotumėte, kurios iš jų jums naudingiausios:

  • Rett Syndrome“, Edited by Walter E Kaufmann, 2017, Mac Keith Press. Žiūrėti turinį.

 

  • Rett Disorder and the Developing Brain“, Edited by Alison Kerr and Ingegerd Witt Engerstrom, 2001, Oxford University Press. Žiūrėti turinį.

 

  • Understanding Rett Syndrome: A practical guide for parents, teachers, and therapists“, Barbro Lindberg, 2006, Hogrefe. Žiūrėti turinį.

 

  • Pathways to Learning in Rett Syndrome“, Jackie Lewis, Debbie Wilson, 1998, edition published in 2012, Routledge, London and NY. Žiūrėti turinį.

 

Dar viena puiki knyga, dažnai vadinama Rett’o sindromo biblija, yra viešai prieinama internete. Dėkui leidėjams, kad dalinasi:

 

Asmeniniuose archyvuose taip pat turime:

  • Rett Syndrome: Therapeutic Interventions“, M. Lotan, J. Merrick, Nova Science Publishers, 2011. Žiūrėti turinį.

 

Tai pirmoji mūsų turėta ir jau gerokai “nuskaityta” bei pripaišyta knyga, tad netinkama perduoti bibliotekai. Deja, šios knygos nepavyko įsigyti (bent jau už protu suvokiamą kainą) dėl riboto tiražo, tačiau jeigu yra noras paskaityti – mielai paskolinsime asmeniškai. Dėl šios knygos prašome kreiptis tiesiogiai į mus.